Interierové dveře

Interiérové ​​dveře

Interiérové ​​dveře jsou součástí architektury vnitřního prostoru a určitým způsobem přispívají k atmosféře pohody, obrazu či vkusu jejich majitele.

Interierové dveře vyrábíme z dřevěného masivu, na který je kvůli bezchybnému vzhledu nalepena přírodní dýha ze smrku, dubu, buku popřípadě z jiných dostupných materiálů. K modernímu vzhledu interiérových dveří patří neodmyslitelně obložkovanými bezbariérový zárubeň různých šířek a tvarů dle přání zákazníka.

Bezfalcové DVEŘE

Interiérové ​​bezfalcové dveře (nebo bezpolodrážkové dveře), jsou nákladnější, ale o to více jsou efektním designovým prvkem v interiéru, když je křídlo kompletně vsazeno do obložkové zárubně se skrytými a pohledově neviditelnými závěsy. Jsou vhodnou volbou pro každý moderní interiér.

Velmi nároční zákazníci jistě ocení i exkluzivní model bezpolodrážkové provedení s magnetickým zámkem. Toto nadstandardní provedení zajišťuje velmi tichý chod dveří a vyznačuje se protiplechem, který je skrytý v polodrážce zárubně a není tak z pohledové strany dveří vidět.

Bezfalcové dveře s obložkovou zárubní

Jsou dveře se zapuštěnými panty ve speciální obložkové zárubni, které působí velmi pěkným a moderním dojmem.

Bezfalcové dveře bez obložkové zárubně

Bezfalcové dveře bez obložkové zárubně jsou kombinací nejexkluzivnějších řešení dveřních uzávěrů. Využívá se zvláště tam, kde má být interiér originální, stylový a atypický. Základním prvkem jsou tenké a moderní linie.

Falcové DVEŘE

Polodrážkové dveře jsou snad nejstarší a nejběžnější konstrukcí. Mají polodrážku po celém svém obvodu. Při zavření jsou naloženy na obložky zárubně, čímž přesahují do prostoru a tvoří plastický lem. Tuto konstrukci vhodně umocňuje výrazně profilovaná hrana dveří a zárubní.

ZASOUVACÍ DVEŘE

Výhodou zasouvacích dveří je úspora prostoru a zároveň vytvoření moderního vzhledu.

Možnosti řešení zasouvání:
* zaskakující se na stěnu, kde je viditelná garnýž
* zaskakující se jen v zárubni (toto řešení je pouze pro dvoukřídlé dveře)
* zaskakující se do pouzdra (toto řešení je třeba zvážit ještě před vytvořením stavebních otvorů)
* zasouvací na stěnu na ozdobné liště (při tomto řešení není zajištěna těsnost mezi dveřmi a stěnou)