Okna a dřevo

Smrk

Při výrobě eurooken se řadí mezi nejpoužívanější dřeviny . Charekteristcký je menším obsahem pryskyřic. Smrkové dřevo dobře snáší zatížení slunečním zářením a vyšší vlhkostí. Smrk je relativně měkká dřevina, což však neubírá na jeho kvalitativních vlastnostech. Jeho velkou výhodou je právě malá objemová hmotnost a nízká cena.

Červený smrk

Dřevo je bílé barvy s lehkým šedo-hnědým odstínem. Má vynikající fyzikálně-mechanické vlastnosti. Pro výrobu eurooken a eurohranolů je s oblibou používán díky své kvalitě av neposedném řadě i díky své krásné textuře .

Borovice

Borovicové dřevo je vhodné zejména na místa, která nejsou dlouhodobě vystaveny přímému slunečnímu záření . Je světlé s velkým počtem tmavší zbarvených suků, které se právě pod vlivem světla často zbarví do červeno-hněda. Je to měkká dřevina, s větším obsahem pryskyřic.

Meranti – malajský dub

Je dřevina s  vynikajícím poměrem tvrdosti a hmotnosti . Jak již název prozrazuje, pochází z Asie a kresbou je velmi podobná dubu s nádechem červené barvy. Charakteristické je minimálně přijímání vlhkosti ze vzduchu, proto je toto dřevo mimořádně vhodné do vlhkejšieho prostředí (bazén, zimní zahrada …).

Dub

Dub svou krásnou texturou a vlastnostmi patří k  nejcennějším dřevinám. Vyšší měrná hmotnost dubového dřeva však znamená io něco větší zátěž na kování . Dubové dřevo svou tvrdostí minimalizuje možnost mechanického poškození nebo vzniku rýh a otlačení a zaručí tak dlouhou životnost vašeho eurookna.

Durian

Kvalitní dřevina, původem z juhodvýchodnej Asie. Obľubovaná je zejména pro svůj dekorativní vzhled . Kresba dřeva a zbarvení jsou přirozené, po povrchové úpravě chytá povrch mírně tmavý odstín. Na stupnici tvrdosti mírně předstihuje tvrdost smrkového dřeva.