Povrchová úprava eurooken

Na povrchovou úpravu dřevěných eurooken se používají ekologicky nezávadné , vodou ředitelné značkové barvy Adler. Vyznačují se vysokou kvalitou a snadnou obnovitelností – lazura je pružná, nepraská a neodlupuje se. Samozřejmostí je odolnost proti UV záření, hnilobě, plísním, škůdcům a vlhkosti. Povrchová úprava probíhá v následujících fázích :

1. fáze – impregnace

ponoření vysušeného a přebroušení rámu do konzervačního a mořícího koupele (v autoklávu – pod tlakem), kde dřevo hloubkově nasákne základem, který je odolný vůči hnilobě, plísním, škůdcům …
vysušení a přebroušení nerovností dřeva

2. fáze – základování

první nános laku vysokotlakým zařízením
vyschnutí nátěru
vysušení a přebroušení nerovností dřeva

3. fáze – vrchní lazura

konečný druhý nános laku s UV filtrem vysokotlakým zařízením
vytvrzení nátěru
Na konzervaci povrchů se používají prostředky na bázi vosků, které se aplikují jednou ročně po umytí eurooken . Při pravidelném ošetřování je dosažena dlouhodobá životnost nátěru. Při opravě není třeba lazury opalovat ani obrušovat, ale po očištění povrchu se štětcem nanese nová vrstva. Odstín laku si máte možnost vybrat ze široké škály našeho vzorníku. Pokud máte zájem prohlédnout si vzorník barev a lazur , neváhejte nás prosím kontaktovat . Rádi si s vámi domluvíme schůzku a poradíme vám při výběru toho správného odstínu pro vaše eurookna.

Naše postřehy k eurooknům

Pozor na výběr vhodného odstínu lazury!

čím je odstín světlejší, tím je menší životnost povrchové úpravy – malý obsah pigmentů
čím je odstín tmavší, tím je větší teplota nátěru i dřeva (až do 80 ° C)
Lazura odpuzuje vodu, přičemž dřevo může dýchat!

Navzdory třem vrstvám nátěru může dřevo dýchat a proto je třeba pravidelně větrat, aby se zabránilo poškození vnější lazury. Vysoká vlhkost v místnosti se projeví vysrážením na skle av tom horším případě nabobtnáním lazury na vnějším rámu okna.
Okno dokonale utěsňuje vnitřní prostor a tím zabraňuje úniku tepla ale i vlhkosti, která se protlačuje přes slabá místa rámu okna a poškozuje tak vnější nátěr.